Anna Lindh 2013 Forum’u, Avrupa’nın Kültür Başkenti Marsilya’da

Anna Lindh 2013 Forum’u,  Avrupa’nın Kültür Başkenti Marsilya’da

Marsilya, 30 Mayıs 2012: Anna Lindh Vakfı’nın Başkanı André Azoulay, bu tarihte Marsilya İl Genel Başkanı  ve Avrupa Kültür Başkenti Sorumlusu Jean-François Chougnet  ile başkan yardımcısı Joseph Perez’in eşliğinde bir mutabakat imzaladı.

Forum, Şehir Konseyinin, Alpes-Cote d’Azur Bölgesi’nin ve Bouches-du-Rhône Departmanı’nın desteğini aldı. Anna Lindh temsil heyeti bu üç yerel kurumun temsilcileri olan Bölge Başkanı Michel Vauzelle ve Departman Başkanı Jean Noel Guerini ile toplantılar yaptı. Azoulay’a Büyükelçi ve Fransa Uluslararası İşler Bakanlığı Akdeniz Birliği Sorumlusu Serge Telle ve ALF yetkili müdürü Andreu Claret eşlik etti.

Başkan Azaulay, imza töreni sırasında, Anna Lindh Vakfı’nın, Marsilya’yı Akdeniz ve sivil toplum boyutuna taşıyarak Avrupa Kültür yılına katkıda bulunacağı yorumunu yaptı. Azaluay, “Forum, Avrupa- Akdeniz bölgesindeki diyalog, işbirliği ve vatandaşlık sorunlarıyla yüzleşmek için önemli bir toplantı haline gelecektir.” dedi.

Ek olarak, başkan Azaulay Anna Lindh Vakfı Fransa Ulusal Ağı toplantısında açılış konuşması yaptı. Anna Lindh Vakfı tarihinde merkezi önem temsil edecek Forum’un hazırlığında, Ağ üyelerinin aktif rol almaları istendi.

Önceki forum, Mart 2010’da Barselona’da gerçekleştirilmişti ve Avrupa-Akdeniz Bölgesindeki bu çeşit bir sivil toplumun ilk örneğini temsil etmişti. Barselona forumunun sonuçları demokrasi, çeşitlilik ve kalkınmayı bir araya getiren bir strateji doğrultusunda Avrupa akdeniz bölgesindeki (2012-2014) kültürlerarası diyalog gelişimi hedefine odaklanan bir yeni üç yıllık program gelişimine katkıda bulunmuştur.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2017 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.