Anna Lindh Vakfı Mısır Kültürlerarası Programı - Ekim etkinlikleri

ALF Sekreterliği, bölgesel kültürel girişimleri ve etkinlikleri desteklemenin yanı sıra kurumlarla sinerjiyi güçlendirmeyi, sivil toplumu harekete geçirmeyi ve ağ oluşturmayı amaçlayan ALF Mısır Kültürlerarası Programının bir parçası olarak Ekim ayı boyunca İskenderiye'deki tesislerinde çeşitli etkinlikler düzenledi. yerel bir seviye.

ALF, 9-11 Ekim tarihleri ​​arasında Perform Arts ile birlikte, ünlü İspanyol yazarlar Fernando Arrabal ve Fredrico Garcia Lorca'nın oyunlarından uyarlanan 3 günlük Tiyatro gösterileri düzenledi.

Ayrıca, 25 Ekim'den 27 Ekim'e kadar ALF, İskenderiye'nin kalbinde yer alan genel merkezi von Gerber'in evinde 'İskenderiye Bugün Haftası'na ev sahipliği yaptı. "İskenderiye Bugün haftası"nın amacı, şehrin mevcut algısı hakkında bir konuşma başlatmaktır. Her hafta düzenlenen özel program sırasında, ulusal ve yerel konuk öğretim üyeleri, profesyoneller ve sanatçılardan oluşan bir grup, İskenderiyeli izleyicilerle şehir kavramına ilişkin bakış açılarını paylaşmaları istendi. Mohamed Gohar ve Léon Dubois, etkinliği AB tarafından ortaklaşa finanse edilen l'Art Rue'nin yardımıyla düzenledi.

Miras Günleri - Gloires incomparables des cités maritimes kapsamında 7 Kasım'da gerçekleşecek olan "Soleils couchants derrière les port!" konferansı; 13-22 Kasım tarihlerinde İskenderiye'de olacak olan Plastic Odyssey seferi için bir basın toplantısı; ve "Nefret Söylemiyle Mücadele için Kültürlerarası Diyalog" projesi için 2022 kültürlerarası başarı için Avusturya Büyükelçiliği'nin ödülünü Mısır HoN'a takdim etmek için bir tören.

28 Kasım 2022'de ALF, Akdeniz Günü onuruna bir konsere de ev sahipliği yapacak.

Kuruluşunuz faaliyetlerini/girişimlerini İskenderiye'deki Anna Lindh Vakfı Sekreterliği'nde düzenlemekle ilgileniyorsa, lütfen info@annalindhfoundation.org adresinden bizimle iletişime geçin.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.