AVRUPA-AKDENİZ METAL SANAYİ SENDİKALARI DAİMİ KONFERANSI DİDİM’DE TOPLANDI!

AVRUPA-AKDENİZ METAL SANAYİ SENDİKALARI DAİMİ KONFERANSI DİDİM’DE TOPLANDI!

Sendikamız Türk Metal ile İtalyan Metal Sendikası FIM-CISL ve İtalyan Sendikaları Geliştirme Derneği Sindnova’nın birlikte düzenlediği Avrupa-Akdeniz Metal Sanayi Sendikaları Daimi Konferansı’nın 3’üncü toplantısı 3-5 Ekim 2019 tarihleri arasında Didim’de toplandı.

Avrupa-Akdeniz Metal Sanayi Sendikaları Daimi Konferansı Genel Başkanımız Pevrul Kavlak'ın gerçekleştirdiği açıış konuşması ile başladı. Genel Başkanımız Kavlak, Avrupa-Akdeniz Metal Sanayileri Sendikası Daimi Konferansı’nın kuruluş aşamasına değinerek başladığı konuşmasında; “Mutlulukla ifade etmek isterim ki bu toplantılarımız artık bir geleneğe dönüşmüştür. Anlamı her geçen gün daha da derinleşmiştir. Bu yıl İlk kez katılan ülkelerin ve ilk kez katılan sendikaların varlığı bizi gelecek adına umutlandırmıştır. Aynı denizin etrafında yaşayan ortak bir kaderi paylaşan bizlerin her geçen gün artan sorunlarımızı paylaşmak, birlikte tartışmak, ortak çözümler üretmek adına bir araya gelmesi, aynı kardeşlik sofrasında buluşması hepimiz için çok önemli bir adımdır.” dedi.

Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın konuşmasında satırbaşları;

“IndustriALL üyeliği bizim için önemli bir mücadele hattı olmuştur.”

Lütfen, aşağıdaki bağlantı hakkında daha fazla bilgi edinin

http://www.turkmetal.org.tr/haberler/tum-haberler/205605

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.