MedForum2020 Meclis Özel'de

Eskişehir Sivil Toplum ve Kalkınma Derneği Derneği ile birlikte ALF Türkiye Ağı Başkanı "Sistem&Nesil Derneği" Başkanı Sayın Gürkan Akçaer, Meclis Özel Ekonomi, Siyasi, Aktüel Haber Dergisi'nde derneği hakkında bilgi verdi. Ankara'nın.

"Sistem ve Üretim Derneği" 2008 yılında kurulmuş ve o zamandan beri Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında birçok proje gerçekleştirmiştir. Nitekim S&G, Avrupa Gönüllü Hizmetinde (EVS) Gönderen, Ev Sahibi Kuruluş ve Koordinatör olarak akredite edilmiş ve yüzlerce gencin yurt içi ve yurt dışı hareketliliğine katılmasını sağlamıştır. Ayrıca, S&G'nin Brüksel merkezli ve ülkemiz tarafından desteklenen ilk Büyük Ölçekli AGH projesini gerçekleştirmiş olması nedeniyle altının çizilmesi gerekiyor.

En dikkat çekici projelerden bazıları:

2013 Türkiye - Aktif Yaşam İçin Nesiller Arası Etkileşim “Ayna Projesi” - Ankara Kalkınma Ajansı,

2015 Türkiye - “TRIANGLE.net” (Yaşlılara Adil ve Ayrımcı Olmayan Sağlık Hizmeti Sağlayan Cihazlar - Sivil Toplum Diyaloğu),

2015 Türkiye- Imagine: Suriye'den Avrupa'ya Göçmen Yolculukları - Anna Lindh Foundation,

DBN – Komşular Arasında Diyalog; Nesiller İçin Gönüllülük; Kuşakların Buluşması (EVS); Kuşaklar Arası Yolculuğumuza (EVS) Katılın; S&G (ESC) ile gönüllülük; Gençlik Merkezleri İçin İçselleştirme ve İyi Yönetişim Politikaları Forumu(KA3); Kültürlerarası Vatandaşlık Eğitimi (ALF) için 3.S ve onlarca proje başarıyla tamamlandı.

06.12.2019 tarihinde Türkiye Ulusal Ajansının daveti ile ülkemizi ziyaret eden Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısına istişarelerde bulundular. Vize türlerine Erasmus+ bölümünün dahil edilmesini teklif ettiler.

Gençlerin sosyal girişimcilik ve gönüllülük bilincini artırmak amacıyla “Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi” ve “Gönüllülüğü Geliştirme ve Uygulama Merkezi” kurma çalışmalarını sürdürmektedir.

Gençlik Kervanı, Vizesiz Karavan, Sosyal Girişimcilik Karavanı ile saha çalışması yapıyorlar. MEDForum 2020'ye katılacaklar. ALF tarafından desteklenen bir proje ile The Journey adlı eğitici bir oyun geliştirdiler ve Eurodesk European Network 2017 Ödülü'nü kazandılar.

28 Ekim 2019 tarihinde Brüksel'de System and Generation International Association'ın AISBL'sini kurdular ve çalışmalarını Brüksel'de sürdürüyorlar.

Avrupa Gençlik Merkezleri Ağı, Eurodesk Türkiye Ağı ve ALF Türkiye Ağı'nın aktif bir üyesidir.

S&G SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KARAVANI

S&G Sosyal Girişimcilik Karavanı ve Ankara Sosyal Girişimcilik Platformu (SGA), Ankara Kalkınma Ajansı'nın Ankara'daki girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve genç sosyal girişim sayısını artırmak amacıyla 13 üniversitede düzenlediği Gençler için Sosyal Girişimcilik Yarışması'na aktif olarak katıldı. 246 başvuru arasında mentorluk programı ve sosyal etki yaratmayı amaçlayan program boyunca sunumlar, iş modelleri geliştirme, sosyal etki, sosyal girişimcilik ve sosyal sorunlara öneriler içeren yoğun bir eğitim ile fikirlerini hayata geçirmeleri desteklenen ekipler; iş modeli; yarışmanın son aşamasında yarıştı. http://www.sosyalgirisimankara.org.tr/

ALF TÜRKİYE NETWORK KOORDİNATÖRLÜÐÜ

S&G, STKED ile Türkiye Şebekesinin Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Anna Lindh Avrupa-Akdeniz Kültürler Arası Diyalog Vakfı, Akdeniz'in iki yakasındaki toplulukları ve insanları bir araya getirmek, yakınlaştırmak ve ortak projeler yürütmek amacıyla kurulmuştur. Avrupa-Akdeniz İşbirliği üyesi 44 üye tarafından kurulan vakıf, bölgenin ortak geleceği için sivil toplumu destekliyor ve Akdeniz'de kültürlerarası işbirliğini geliştirmek için insanları bir araya getiriyor. 3-5 Nisan 2020 tarihlerinde Hırvatistan'da gerçekleştirilecek olan MedForum2020 için Büyükelçilerin katılımıyla Ankara'da bir toplantı düzenlendi.

TC DIŞİŞLERİ BAKANLIÐI AB İŞLERİ MÜDÜRLÜÐÜ

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, Anna Lindh Vakfı İcra Direktörü Nebil El Şerif ile bir araya geldi. Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı Koordinatörleri Prof. Dr. Necdet SAÐLAM ve Gürkan AKÇAER'in yer aldığı heyet ile yapılan görüşmede, bir Kuzey Akdeniz ülkesi olan Türkiye'ye yönelik ikili işbirliği imkanları detaylı olarak ele alındı.

S&G SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KARAVANI MEDFORUM 2020'DE

Sosyal Girişimcilik Karavanı 21 Mart 2020'de Ankara'dan yola çıkacak ve 2 Nisan 2020'de Šibenik/Hırvatistan'da yapılacak MedForum2020'ye katılacak.

S&G Sosyal Girişimcilik Kervanı, 42 ülkeden 1000'e yakın katılımcının yer alacağı bu Forum'da «Kotlar Sizden, Makaslar Bizden» mesajıyla Yeniden Üretimin ve Sosyal Girişimciliğin önemini vurgulayacak. 5 Nisan 2020'de Brüksel yolunu tutacaklar. System and Generation International Brüksel'i ziyaret edecek ve Skylive TV'de Sosyal Girişimciliği anlatacak.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.