2. Online Avrupa Akdeniz Münazara Yarışması

2. Online Avrupa Akdeniz Münazara  Yarışması
AB komisyonunun pilot projesi olan  “Erasmus + Virtual Exchange” çerçevesinde, Avrupa-Akdeniz Çevrimiçi Münazara  Yarışmasının ikincisi 18-26 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşti.


2019'daki başarılı ilk yarışmayı temel alan etkinlik, bir kez daha AB ve Güney Akdeniz'den 40 münazara takımını bir araya getirdi.

Farklı geçmişlere sahip gençler ve yüksek eğitim kurumlarından öğrenciler, mevcut sosyal zorluklar ve demokratik haklar, eğitim, iklim değişikliği, göç ve güç dinamikleri gibi dünya olayları gibi  konuları  tartışmada elealdılar . Münazara takımları, münazara ekibi liderleri, eğitmenler ve hakemlerden oluşan bir   ağ tarafından desteklendiler.

Yarışmanın büyük finalinde Brüksel-Trablus-Napoli Takımı Kahire 1 ile “Bu ev çok kutuplu bir dünyanın tek kutuplu bir dünyadan daha iyi olduğuna inanıyor” konu başlığı altında  bir araya geldi. Final diğer takımlardan gelen seyircilere açık olarak yapıldı.

Yarışma ve tartışmacıların geri bildirimleri hakkında aşağıdaki bağlantıdan daha fazla bilgi alınabilir : https://alsdeutschland.wordpress.com/2020/06/11/a-tribute-to-the-intercultural-dialogue-successful-euro- med-tartışma-online-yarışma-2020 /

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.