ALF Sanal Maratonu 'Dilin Tadı Türkiye Sürümü'

Anna Lindh Vakfı -Türkiye'den HoN, 'Diyalog için Sanal Maraton' çerçevesinde 3 Haziran 2021'de gerçekleşecek olan 'Dil Tadımı-Türkiye Sürümü' etkinliğini paylaşmaktan mutluluk duyar.

Etkinlik sanal olarak Zoom Platformunda 17.30 CET'de gerçekleşecek.

Dili Taste, kültürel çeşitliliği ve gelenekleri özellikle yemek yoluyla teşvik etmeyi amaçlayan büyüleyici bir etkinliktir, ama sadece değil! Farklı ülkelerden insanlarla tanışmak, onların geleneksel danslarını ve müziklerini keşfetmek, onlara sorular sormak ve hatta ana dillerinden yeni kelimeler öğrenmek için bir fırsattır.

Etkinlik, izleyicilere tipik ve popüler Türk yemekleri hakkında bilgi edinme ve şefimiz tarafından CANLI olarak pişirilecek bir yemeğin hazırlanmasına tanık olma şansı verecek. Ayrıca bu etkinlikte izleyiciler, ülkenin geleneksel giyimi, müziği, tarihi ve gastronomi gibi Türkiye'nin kültürel yönlerini daha iyi anlayacaklar.

Yemek pişirirken ve yemeği açıklarken, şef soruları karşılar ve cevaplar.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.