Sosyal Girişimcilik Hackathon'u 'Sosicalathon' 16-18 Nisan 2021

Sosyal Girişimcilik Hackathon'u 'Sosicalathon' 16-18 Nisan 2021

Sosyal Girişimcilik Hackathon'u 'Sosicalathon' 16-18 Nisan 2021

Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı Ağ Başkanı, 'EuroMed'de Diyalog için Sanal Maraton' çerçevesinde ilk etkinliği başarıyla gerçekleştirdi. 'Socialathon' etkinliği sanal olarak 16-18 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Bu etkinlik, özellikle pandeminin patlamasından kaynaklanan sosyal zorluklarla başa çıkmak için akıllı ve faydalı çözümler bulmak için gençlerin sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon hakkında fikir geliştirme becerilerini artırmayı amaçlıyor.

İlk gün katılımcılara etkinlik ve Hackathon'un nasıl organize edileceği tanıtıldı. 48 saat boyunca seçilen 9 ekip, fikirlerini geliştirmek için danışmanlarıyla birlikte çalıştı.

18 Nisan 2021 günü saat 18.00'de tüm takımlar seçkin jüri üyeleri önünde sunumlarını yapma şansı buldu. Anna Lindh Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cristiana Gaita'nın konuşmasıyla başlayan ödül töreni 18 Nisan günü saat 21.00'de (GTM +3) gerçekleştirildi ve ödüller aşağıdaki şekilde verildi:

-Birincilik ödülü (2500 TL) Genel Müdür Ambassador Al-Sharif'in Eşi Manal Al-Sharif tarafından verildi ve 3 Numaralı takım kazandı.

-İkincilik ödülü (1500 TL) ASBUSİM Rektörünü temsil eden ASBUSİM Müdürü Prof.Dr.Erdal Akdeve tarafından verildi ve 9 Numaralı takım kazandı.

-Üçüncülük ödülü (1000 TL) Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Kocaefe tarafından verildi ve 5 Numaralı takım kazandı.

-ASIGM ödülünü Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Cahit Çelik'in verdiği 10 Numaralı Takım kazandı.

-Erasmus + Ödülü MSc. Esmeralda Kaşari (S&G Projeleri Koordinatörü)'nin verdiği 1 Numaralı Takım kazandı.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.