ALF Türkiye Sanal Maraton

ALF Türkiye Sanal Maraton

7 Mayıs 2021 tarihinde Anna Lidth Vakfı Türkiye Ağı Ulusal Koordinatörleri, 'EuroMed'de Diyalog için Sanal Maraton' çerçevesinde 'Açık Kitap' etkinliği düzenledi.

Online olarak gerçekleştirilen 'Açık Kitaplar' etkinliği, on farklı ülkeden çok sayıda gencin katılımını kaydederek çeşitlilik ve kültürlerarası bir ortam oluşturdu ve Kültürlerarası Vatandaşlık Eğitimi konusundaki bilgi ve farkındalıklarını artırdı.

Diyalog yoluyla basmakalıp inanış ve önyargılara meydan okuyabilen ve bunlarla mücadele edebilen yapıcı konuşmalar oluşturmak için tasarlandı. Her 'kitap' (her kişi) toplumumuzda yaşam tarzları, teşhisleri, inançları, dinleri, engellilikleri, sosyal statüleri, etnik kökenleri vb. nedeniyle sıklıkla önyargıya, damgalanmaya veya ayrımcılığa maruz kalan bir grubu temsil ediyordu.

'Kitaplar' (3 konuk) kalplerini açtı ve yaşam hikayelerini ve fiziksel ya da kültürel engeller nedeniyle yaşadıkları zorlukları paylaştılar. Etkinlik sırasında katılımcılar tarafından beğenilen ve 'kitaplar' tarafından yanıtlanan zor sorular soruldu.

 İzlemek için buraya tıklayınız.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.