ALF'in canlı oturumu

Anna Lindh Vakfı Başkanı Ekselansları Prenses Rym Ali, 9 Kasım 17:45 - 18:45 CET (Mısır yerel saati 18:45 - 19:45) arasında Akdeniz'deki iklim değişikliğinin sosyal etkisi üzerine bir uzmanlar paneline ev sahipliği yapacak. zaman). Bölgesel hafifletme ve uyum planlarında ele alınması gereken iklim değişikliğinin sosyal boyutları, göç ve yerinden edilmeyi içermektedir. Avrupa-Akdeniz bölgesinde çatışmayı azaltmak ve sosyal uyumu güçlendirmek için ALF ve ortakları, bu unsurun karar alma prosedürlerine dahil edilmesini savunacak.

Panelle ilgili olarak:

İnsanlar iklim değişikliğinden etkileniyor ve etkili eylem için insan gerekiyor. Küresel ısınmayla etkili bir şekilde mücadele etmek için, iklim değişikliğinin toplumsal boyutlarını - başka bir deyişle toplum ve iklim değişikliği arasındaki etkileşimi dünya çapında bir olgu ve insanların hem kurban hem de fail oldukları çift yönlü bir olgu olarak ele almak esastır. değişimin. Bununla birlikte, insan faktörü, iklim değişikliği denkleminde hala eksik bir bileşendir; bu nedenle, Akdeniz'de halihazırda var olan adaletsizliklerin ve kırılganlıkların artmasını önlemek ve iklim değişikliğine karşı sosyo-ekolojik direnci artırmak için, iklim değişikliğinin sosyal unsurlarının politikalara ve davranışlara dahil edilmesi gerekmektedir.

Panelin canlı akışını buradan izleyin

Konsept notunu buradan okuyun

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.