Prag'ın üzerinde Hilal Ay

Prag'ın üzerinde Hilal Ay

Nad Prahou yarım ay festivalinin on dördüncüsü burada ve bununla birlikte bu yılki program tiyatro, edebiyat, müzik ve dans ve ilginç konuklarla buluşmalarla dolu. Ağırlıklı olarak kadınlara ait olacak; yazarlar, aktrisler, yönetmenler, yaratıcılar, entelektüeller, gazeteciler, kadın kahramanlar..

Baş döndürücü zamanlarda yaşıyoruz. Kadınların sesi tüm dünyada güçleniyor. Kadınlar eşitliğin, özgürlüğün, sevginin, barış ve güven içinde yaşamın, keyifli yaratımın, saygının ve anlayışın özlemini çekiyor. Bu sesleri duyalım! Kadını ve dişiliği farklı biçimlerde işleyeceğiz. Suriye ve İran'dan yazarların şarkıları veya zarif dans hareketleri, oyunları ve sahnelenen okumaları aracılığıyla bunları çağdaş Emirlik kısa öykülerinde bulabiliriz. Kısacası, özgün, ilgi çekici ve olabildiğince canlı programlarla dolu beş sıra dışı festival günü sizi bekliyor.

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Festivalin direktörü Lucie Němečková

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.