Beypazarı'nda Dünya Engelliler Günü

Özel Beypazarı Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından 2 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Çankara Kültür ve Kongre Merkezimizde bir gösteri düzenlendi.

Okulun bazı öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, belediye başta olmak üzere “engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, yaşam standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalığı artırmak” amacıyla katkı sağlamayı amaçladı. Okulun Müdürü Onu Yaman.

Beypazarı Belediye Başkanı Sayın Tuncer Kaplan ve hükümet temsilcilerinin de katıldığı etkinlik gerçekleştirildi.

Anna Lindh Vakfı Türkiyeyie, bu etkinlikte koordinatör derneklerinden biri olan System and Generation Association (S&G) ve uzun vadeli gönüllüleri tarafından temsil edildi. Bu etkinlik, S&G ile Beypazarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi arasında yakın gelecekte daha da geliştirilecek olan işbirliğinin başlangıç ​​noktası oldu.

Dünya Engelliler Günü Hakkında:

3 Aralık'taki Uluslararası Engelliler Günü'nün yıllık olarak kutlanması, engelliliğin dahil edilmesini insan haklarının, sürdürülebilir kalkınmanın ve barış ve güvenliğin sürdürülmesi için temel bir koşul olarak kabul etmeyi amaçlamaktadır: engelli kişilerin haklarını gerçekleştirme taahhüdü sadece bir adalet meselesi değil; ortak bir geleceğe yatırımdır. (Kaynak: BM web sitesi)

#Gökkuşağıözeleğitimailesi #özeleğitim #3AralıkDünyaEngellilerGünü #internationaldayofpersonswithdisabilities

System & Generation Association: http://www.systemandgeneration.com/en/

Özel Beypazarı Gökkuşağı Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi: https://www.facebook.com/gokkusagiozelegitimmerkezi/

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.