Kültürlerarası Eğitimin yeni platformu açıldı!

Kültürlerarası ortamlarda çalışan herkes için İngilizce ve Fransızca dillerinde harika bir araç!

Portekiz Ağı Başkanı Aequalitas, yakın zamanda Kültürlerarası Vatandaşlık Eğitimi alanında uygulanan iyi uygulamaları içeren bir dijital platform başlattı. Bu iyi uygulamalar, sosyal hizmet uzmanları, gençlik çalışanları, eğitmenler, öğretmenler, genel olarak eğitimciler ve bu alandaki beceri ve yeterliliklerini geliştirmek isteyen diğer vatandaşlar için bir ilham aracı olarak çalışmayı amaçlamaktadır.

Bu platform, Anna Lindh Vakfı tarafından finanse edilen ve 7 farklı ülkeden 7 eğitmenin Kültürlerarası Vatandaşlık Eğitimi konusunda yerel eğitimler uyguladığı “EuroMed bölgesinde kültürlerarası vatandaşlık eğitimi pilot eğitimi” sonucunda oluşturulmuştur. Bu eğitim kursları hayata geçirildikten sonra, tüm ülkelerden katılımcılar, deneyimlerini ve iyi uygulamalarını paylaştıkları sanal bir paylaşımda buluşarak, kalıcı danışma ve ilham kaynağı olmaya devam edecek olan bu platformda topladılar.

Projede yer alan 7 ülke şunlardı: Fas, Litvanya, Tunus, İrlanda, Mısır, Portekiz ve Yunanistan.


© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.