Yüz Yüze Ağlar Toplantısı

Yüz Yüze Ağlar Toplantısı

Future Research Institute, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlamak ve bu alanlarda çalışmak için ALF ve S&G ile bir araya geldi.

Sistem Jeneratör Derneği Başkanı Gürkan Akçaer'in başlattığı Enerji Verici Oyunu ile başlayan görüşme ve iş birliği toplantısında renkli görüntüler ortaya çıktı. Dil bilmeden oyun ve etkinliklerle iletişim kurabildiğini belirten Akçaer, toplantı boyunca etkinlik yapmaya devam etti. Buluşma ve kaynaşma, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü'nün geleneksel pizza partisi ile devam etti.

Kültürlerarası iş birliği ve iletişimi sağlamak için bir araya gelen paydaşlar, gönüllülerinin dil eğitimi ve yurt dışı olanaklarını da değerlendirdi. GAE'nin Gelecek ve Gençlik sunumu ve enstitünün çalışmaları aktarılırken, S&G Başkanı Akçaer'in Erasmus Plus ve yurt dışı fırsatlarının sunumu ile sona erdi.

Kültürlerarası etkileşimi artırmak amacıyla S&G gönüllüleri ile GAE gönüllüleri arasında İngilizce Konuşma Kulübü eğitimleri başlatıldı ve ilk eğitim konusu "Türkiye'yi vuran deprem ve neler yapılabilir?" seçilmiş. Bir hafta Future Cafe'de, diğer hafta ALF'te gerçekleşecek olan kulüpler tüm GAE gönüllülerine açıktır.

Avrupa Birliği'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasında yer alan iklim değişikliği ve çevre bilinci çalışmaları doğrultusunda Ankara'da 4 lisede Çevre Farkındalık Çalıştayı düzenlenmesine karar verilmiş olup, bu yönde çalışmalar devam etmektedir.

GAE Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Dolanbay, işbirliği ve etkinliklerin devam edeceğini belirterek, geleceğin tasarımında gönüllülüğün ve gençliğin çok önemli rol oynadığını, kültürel değişim için çalışmaların süreceğini belirtti.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.