ALF Yeni Logosu

ALF Yeni Logosu

 

Lefkoşa, 9 Kasım 2012:  Anna Lindh Vakfı, bugün yeni görsel kimliğini ve logosunu 42 ülkenin katılımıyla Kıbrıs’ın AB dönem başkanlığında Lefkoşa’da bu yıl düzenlenen ağ toplantısı vesilesiyle ilan etti. Akdeniz çapında kültür ilişkilerini teşvik etmek için 2005’te ilan edilen, Vakfın Avrupa-Akdeniz çerçevesinde kültürlerarası diyalog için merkezi bir enstitü olması yolunda Vakfı temsil eden yeni kimlik, enstitü için bir dönüm noktasıdır.

Lübnanlı genç bir dizayn şirketi olan Layerhead tarafından tasarlanan logo, 42 Avrupa-Akdeniz sivil toplumunca paylaşılan tek bir enstitü olarak Vakıf ile “Çeşitlik İçinde Birlik” prensibi üzerinde tasarlandı. Yeni simge, Akdeniz’in denizi temsil eden mavi tonlarında renklendirilmiş çeşitli çakıl taşlarıyla ve kültürlerarası hareket için birleştirici olan Vakfın içeriğini ifade eden sıcak turuncu taşlarla tasvir edildi. Taze ve modern yüzü, Vakfın bölgesel çapta ve kurumsal düzeyde aktif bir kuruluş olma özlemini de resimlemiş oldu.

Logonun duyurulması, Vakfın 3. üç yıllık operasyon aşamasının (2012-2014)başladığını ve 4-7 Nisan’da Marsilya’da düzenlenecek olan bir sonraki ALF Forum’una giden yolu işaret eden bir zamanda yapıldı. Forum, Avrupa-Akdeniz bölgesinin 42 ülkesinden genç liderleri, sivil toplum gruplarını, etkili politika belirleyicileri ve kültürlerarası uzmanları tarihi Arap Uyanışının ve Avrupa’daki ekonomik krizin sosyal etkisinin ardından ilk ve tek olarak bir araya getirecektir.

Yeni görsel kimlik ALF Ulusal Sivil Toplum Ağlarının içinde de uygulanmasının yanı sıra Vakfın web sitesinde ve ana iletişim araçlarında da yer alacak.

Daha fazla bilgi için :  www.euromedalex.org

                                  sarah.zaaimi@bibalex.org

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.