Türkiye Ağı Ortak Eylem Projesi

Türkiye Ağı Ortak Eylem Projesi

ALF Türkiye Ağı'nın Step 5 için hazırladığı ortak eylem projesi "Çevre, Kültür ve Sosyal Sorumluluk" başlıkları altında gerçekleştirildi. Atölye çalışması olarak tasarlanan proje, 10 farklı ilden ve 5 farklı ülkeden gelen katılımcılarla 70 kişilik bi ekibe ev sahipliği yaptı. Üç başlık için de 20şer kişilik grupların çalıştığı atölye çalışmaları yapıldı. İsmal Keskin, Büşre Şentepe ve Çelik Erengezgin'in uzman olarak katıldığı atölye çalışmaları son derece verimli geçti. Yaygın eğitim yöntemlerinin kullanıldığı çalışmalarda alana yönelik bilgilendirmeler yapıldı, çalıştıkları konulara dair alan gezileri düzenlendi ve yeni projeler üretildi. 

Anadolu Ünüversitesi Erasmus Klübü'nün hazırladığı "Let's do it!" adlı Uluslararası Çevre Temizliği Projesi'ne katkıda bulunmak için Eskişehir, Adalar mevkiinde toplanılarak dünyaya temizlik mesajı veren bir eylem gerçekleştirildi. Tepebaşı Belediyesi'nin temin ettiği eldiven ve çöp poşetleriyle yaklaşık 90 kişilik bir ekip bölgeyi temizledi. Basının da ilgi gösterdiği etkinlik bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Projenin aslı, daha büyük çapta  olmak üzere Türkiye’de 15 şehirde 11 Mayıs tarihinde aynı anda uygulanacaktır.

THK İnönü Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen çalışmalar sırasında kamp alanı da gezildi ve eğitim merkezine dair bilgiler de alındı.

30 Nisan 2013 günü yapılan değerlendirme toplantısı, Tepebaşı Belediyesi Meclis salonunda ALF Türkiye Koordinatörleri ve Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş'ın açılış konuşmalarıyla başladı.  Ortak kurumların da katıldığı toplantıda gruplar çalışmalarını sundular ve diğer gruplarla fikir alış verişinde bulundular. Toplantı sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi ve yeni projelerde birarada olma temennileri paylaşıldı. 

 

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.