Merhum Anna Lindh anıldı

Merhum Anna Lindh anıldı

Anna Lindh Vakfı başkanı André Azoulay ‘’Anna Lindh’in ismini Akdeniz’e kadar taşımaktan çok gurur duyuyoruz, çünkü ülkelerarası bu karşılıklı diyalog, barış ve ortak kaderin eş anlamlısı.’’ diyerek düşüncelerini belirtti.

Anna Maria Lindh (19 Haziran 1957- 11 Eylül 2003) Dışişleri bakanı oldu ve yaygın olarak İsveç’in ilk kadın başbakanı olacağı öngörülüyordu. O kendini barışa adamasıyla, uluslararası hukuk ve insan haklarına daha fazla saygı duyulmasını gerektiğini düşünmesiyle biliniyordu. O 11 Eylül 2003 tarihinde vahşice öldürüldü.

2004 yılında, Mısır hükümeti yeni kurulan Avrupa-Akdeniz vakfına ölen politikacının adını önerdi. Bugün, Anna Lindh Vakfı İsveç enstitüsü ve İskenderiye Kütüphanesine ev sahipliği yapmakta.

Anna Vakfı, bölgesini ortak bir gelecek için çalışan sivil toplum haline getirmek ve desteklemek için çalışmaktadır.

Başından bu yana, ALF kültürler arasında karşılıklı saygıyı geliştirmek için Akdeniz genelinde insanları bir araya getirmek, hem de 3000 sivil toplum kuruluşunun bir bölge çapında ağ geliştirmesine yardımcı olmak için çalışıyor.

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.