EURO-MED DIALOGUE EVENT

EURO-MED DIALOGUE EVENT

ALF Türkiye, 26 Ağustos 2019’dan itibaren Online Euro-Med Debate Competition yarışmasına aktif olarak katılmaktadır.

Bu eşsiz çevrimiçi yarışmaya Avrupa-Akdeniz bölgesinin 12 ülkesinden 40 takım katılıyor. Amaç kültürlerarası farkındalığı artırmak ve Avrupa ile Güney Akdeniz ülkeleri arasındaki diyaloğu teşvik etmektir.

Euro-Med Debate yarışmasının tartışma konuları, Arap Baharı, eğitim, demokratik haklar, ifade özgürlüğü, göç, iklim değişikliği, iktidar dinamikleri gibi ilgili sosyal zorluklar ve dünya olayları üzerine kuruludur.

ALF Türkiye, Tunus'tan gelen bir heyete karşı Online Euro-Med Debate Competition yarışmasının ilk turunda başarıyla galip gelen ekibini tescil ettirdi. Hareket “göçmenlerin yeni topluluklarında siyasi haklara ve siyasi temsillere sahip olması gerektiği” idi. İkinci turda, heyecan verici ve adil bir yarışmadan sonra ekibimiz Lübnan temsilcisine karşı kaybetti,Tartışma konusu “Üniversite diploması iyi bir iş bulmak için şarttır” oldu.

Ekibimizin üyeleri yenilgiyi sadık bir şekilde kabul etti ve tartışmadan sonra rakiplerini tebrik etti.

Final Tartışması 30 Ağustos'ta saat 10.00 CEST'te gerçekleşti ve tartışma konusu "Hükümetlerin konuşma özgürlüğünü kısıtlaması bazı durumlarda doğrudur" argümanı oldu. . Final Tartışması'na ulaşan iki takım "Beyrut 1" adlı Lübnan temsilcisi ve "Kahire 1" adlı Mısır temsilcisidir.

Bu önemli etkinliğin moderatörlüğünü ALF Türkiye temsilcisi Cimmino Jacopo yaptı.Cimmino, 15'in üzerinde Avrupa ve Güney Akdeniz ülkesinden geniş bir izleyici kitlesinin izlediği Euro-Med Debate yarışmasının Final Tartışmasına liderlik etti.

 
 

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.