Alanya Kent Konseyi

Alanya Kent Konseyi, Alanya'daki farklı grupları ve çevreleri aynı platformda buluşturarak ve "Birlikte yönetiyoruz" diyerek Alanya halkı ile yönetim arasında köprü görevi görüyor. Bu bağlamda kent yönetişiminde katılımcı, demokratik ve çok aktörlü yönetim ilkelerinin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Kent Konseyleri yerel demokrasiyi taçlandırmakta ve demokrasi okulu olduklarını göstermektedir.

Alanya Kent Konseyi, çıkar gruplarına açılmış meclisleri ve çalışma grupları ile siyasi görüş, ideoloji, dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin herkesin evidir. Tüzüğüne göre Alanya Kent Konseyi'nde hiçbir siyasi oluşum veya oluşum kabul edilemez.


İlgili Kişi:

Nurhan ÖZCAN

Alanya Kent Konseyi Başkanı


Adres: Şekerhane Mahallesi, Ayşe Ulusoy Caddesi, Yunusgücü Sokak Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Hizmet Binası Alanya / Antalya

07400 Alanya/AntalyaTurkey

Tel:  02425125400

Mail: alanyakentkonseyi@gmail.com

© Her hakkı saklıdır. Bu web sitesi Anna Lindh Vakfı Türkiye ağı tarafından 2023 yılında güncellenmiştir. Bu web sitesinin hiç bir bölümü ALV Türkiye ağı yönetiminde sorumlu kuruluşun yazılı izni alınmadan, elektronik ya da mekanik, ya da herhangi başka bir biçimde çoğaltılamaz ve kullanılamaz.